Zavřít

Kontakt

— Vybrali jste pojem

Google Tag Manager (GTM)

Google Tag Manager (GTM) je bezplatný nástroj od společnosti Google, který umožňuje snadno implementovat a spravovat různé druhy kódů nebo značek (tzv. „tagy“) na webových stránkách nebo aplikacích. GTM umožňuje uživatelům vkládat na webové stránky například kódy pro sledování návštěvnosti, reklamy, sociálních sítí nebo pro vyhodnocování formulářů, aniž by bylo nutné měnit kód stránek samotných.

GTM je obzvláště užitečný pro spravování kódů na velkých webech nebo pro spravování kódů v aplikacích, protože umožňuje snadno přidávat nebo odstraňovat kódy bez nutnosti zásahu do zdrojového kódu stránek nebo aplikací. GTM také umožňuje spravovat kódy pro více webových stránek nebo aplikací najednou a umožňuje vytvářet a spravovat různé verze kódů pro různé cílové publikum nebo pro různé země.

Kromě toho GTM umožňuje vytvářet a spravovat různé cíle nebo události pro sledování a měření účinnosti kódů a umožňuje spolupráci s dalšími nástroji od společnosti Google, jako je například Google Analytics nebo Google Ads. GTM je tedy užitečný nástroj pro spravování kódů na webových stránkách a aplikacích a pro měření účinnosti různých akcí nebo cílů.