Zavřít

Kontakt

— Vybrali jste pojem

Google Analytics

Google Analytics je bezplatná služba od společnosti Google, která umožňuje webovým vlastníkům získávat podrobné informace o tom, jak návštěvníci používají jejich webové stránky. S pomocí Google Analytics mohou weboví vlastníci sledovat například počet návštěv, zdroje návštěv, zeměpisné umístění návštěvníků, čas strávený na stránkách nebo nejčastěji navštěvované stránky.

Google Analytics funguje tak, že se do zdrojového kódu webové stránky vloží speciální kód, který sbírá data o návštěvnících a posílá je do systému Google Analytics. Weboví vlastníci poté mohou přistupovat k těmto datům pomocí speciálního nástroje Google Analytics a získávat tak podrobné informace o tom, jak návštěvníci používají jejich webové stránky.

Google Analytics je velmi populární nástroj pro sledování a měření návštěvnosti webových stránek a jeho použití je velmi jednoduché. Webový vlastníci mohou získat velké množství užitečných informací o návštěvnosti svých stránek a tyto informace mohou využít k optimalizaci svých stránek pro lepší výkon a vyšší návštěvnost. Informace získané pomocí Google Analytics mohou také sloužit k lepšímu pochopení preferencí a chování návštěvníků, což může pomoci při tvorbě cílené reklamy nebo při vývoji nových produktů a služeb.

Kde začít?
Chcete-li začít používat Google Analytics, je potřeba se nejprve zaregistrovat na stránkách Google Analytics a vytvořit účet. Po registraci a přihlášení do účtu Google Analytics je potřeba vytvořit nový webový profil nebo upravit existující profil a nakonfigurovat nastavení podle vlastních potřeb. Poté je potřeba do zdrojového kódu webové stránky vložit speciální kód, který sbírá data o návštěvnících a posílá je do systému Google Analytics. Pro více informací o tom, jak začít s Google Analytics, navštivte tento odkaz: https://support.google.com/analytics/.

Pokud potřebujete více informací o používání Google Analytics, můžete se podívat do manuálu Google Analytics (uvedený výše) nebo na náš blog, kde najdete řadu článků o různých aspektech používání Google Analytics.