Zavřít

Kontakt

— Vybrali jste pojem

WordPress

WordPress je open-source software pro tvorbu webových stránek, blogů a dalších forem webových stránek. Je též i nejpopulárnějším systémem pro správu obsahu (takzvaného CMS) na světě a je používán na více než 60 milionech webových stránek.

WordPress se dá snadno instalovat a nastavit, a nabízí též širokou škálu funkcí a možností rozšíření. Umožňuje například uživatelům snadno vytvářet a upravovat obsah webových stránek, přidávat obrázky, videa, audio a další média, stejně jako instalovat a používat různé plugin a šablony, které se stávají určitou podstatou webových stránek.

WordPress je také velmi flexibilní systém, který lze použít pro různé typy webových stránek, například blogů, e-commerce, firemních stránek, microsite a portfolia.

Jednou z hlavních výhod WordPressu je jeho snadná instalace a použití. Uživatelé mohou snadno nainstalovat systém a nastavit svůj web pomocí šablon nebo témat. Existuje také široká komunita vývojářů a uživatelů, kteří poskytují podporu, což zvyšuje flexibilitu a funkčnost WordPressu a též ho doplňují pluginy a rozšíření.

Další výhodou je, že WordPress má rozsáhlou dokumentaci a je snadno rozšiřitelný. Má také mnoho dostupných pluginů pro různé funkce, jako je SEO, e-commerce, formuláře, atd. To znamená, že může být upraven pro různé potřeby a specifikace.

Mezi nevýhody patří, že WordPress může být pomalejší oproti jiným systémům pro tvorbu webových stránek, a také závislost na pluginech pro rozšíření funkcionalit. Navíc, pokud nejste zkušený vývojář nebo neznáte HTML, CSS a JavaScript, může být někdy obtížné upravit si web přesně podle svých představ. Též existuje zvýšené riziko bezpečnostních problémů, pokud nejsou pluginy aktualizovány nebo nejsou nainstalovány bezpečnostní prvky.