Zavřít

Kontakt

— Vybrali jste pojem

CCO

CCO (Chief Communication Officer) je vrchní komunikační ředitel nebo ředitelka společnosti. Je to vysoký manažer nebo manažerka, který nebo která je zodpovědný/á za komunikaci společnosti se svými zákazníky, zaměstnanci, akcionáři, partnery a veřejností. CCO má na starosti vytváření a implementaci komunikační strategie společnosti a zařizování plánů pro komunikaci s různými skupinami.

CCO má také na starosti řízení a vedení komunikačního týmu, včetně nastavení cílů a plánů pro komunikaci a sledování výkonnosti pracovníků zabývajících se komunikací. Je zodpovědný za spolupráci s dalšími vedoucími pracovníky při plánování a implementaci dlouhodobé komunikační strategie společnosti a za udržování dobrých vztahů se zákazníky, akcionáři, partnery a veřejností.

CCO může také spolupracovat s týmy zabývajícími se marketingem, obchodem a finančními záležitostmi, aby zajistil, že komunikační strategie společnosti odpovídají potřebám a cílům všech těchto oblastí. Může také vést tým, který se zabývá inovacemi a novými příležitostmi pro rozvoj komunikace společnosti.