Zavřít

Kontakt

— Vybrali jste pojem

Banner

Banner je formát reklamy, který se obvykle zobrazuje na webových stránkách nebo v aplikacích. Bannery se obvykle objevují na vrchu nebo v dolní části stránky a jsou zpravidla vytvořeny ve formátu GIF, JPEG nebo HTML5. Jejich cílem je přilákat pozornost uživatele a zvýšit pravděpodobnost, že na ně klikne a přejde na cílovou stránku.

Existuje řada různých formátů bannerů, jako jsou statické bannery, animované bannery nebo interaktivní bannery, které umožňují uživatelům přímo s reklamou interagovat. Bannery se obvykle zobrazují na placené bázi, takže inzerenti platí za zobrazení nebo za kliknutí na reklamu.

Bannery jsou stále jednou z nejčastějších forem reklamy na internetu a jsou obzvlášť účinné pro získávání nových zákazníků a pro podporu značky. Bannery se obvykle zobrazují tam, kde je cílové publikum pravděpodobně nejvíce a je zájem o daný produkt nebo službu. Například, pokud je cílem vaší reklamy prodat knihy, mohou se bannery zobrazovat na stránkách s knihami nebo na stránkách, které jsou čteny knižními nadšenci.

Bannery mohou být také cílené na základě demografických údajů, jako je věk, pohlaví nebo geografická oblast. Toto cílení může být provedeno pomocí cookies nebo tzv. remarketingového kódu, který se používá k sledování chování uživatele na webu a který umožňuje inzerentům zobrazovat bannery pouze těm uživatelům, kteří se v minulosti zajímali o dané téma nebo produkt.

Pokud se rozhodnete pro použití bannerové reklamy, měli byste se také zaměřit na vytvoření kvalitních a atraktivních bannerů, které budou přitahovat pozornost uživatelů a zvýší pravděpodobnost, že na ně kliknou. To může zahrnovat použití poutavého copywritingu, hezkých obrázků nebo animací a také použití relevantního cílového odkazu, který uživatele přesměruje na stránku s podrobnějšími informacemi o produktu nebo službě.

Pro více informací navštivte náš blog nebo nás kontaktuje, například skrze kontaktní stránku.